Bejelentés

Tiszavirág Ártéri Iskola

Nyári természetismereti tábor Nagykörűben

Helye: Nagykörű és a környező élőhelyek
(Közép-Tiszai TK)

Időpont: 2009. júliusban és augusztusban, folyamatosan (időpont: egyeztetés szerint)

A tábor időtartama: 6 nap/5 éjszaka

A tábor minimum 12 fővel indul.

Költségek: 23.000 Ft /fő – 15 főig;
22.000 Ft/fő – 25 főig; 21.000 Ft/fő – 25 fő felett.

A költségek tartalmazzák az étkezés, szállás, szakvezetés és a kézműves foglakozások díjait.

Részletes programterv:

1.nap
Érkezés 10 óra körül, a szálláshelyek elfoglalása után egy séta keretén belül ismerkedünk a faluval (történelmi vonatkozások, elhelyezkedés, gazdálkodási lehetőségek stb) ebédig
12.30 ebéd, utána szabad foglalkozás, pihenés
15-18 óráig tanulmányi séta - a gáton, hullámtéren, Tisza-parton, ártéri erdőben, gyümölcsösben- ismerkedés az ártér élővilágával.
vacsora 18.30

2.nap
Reggeli (8 órakar) után 9.30-12ig kézműves foglalkozás, agyagból készítünk emléktárgyat, amit a péntek esti tábortűzben égetünk ki.
Ebéd után 15-18ig beszélgetés őshonos magyar állatfajtákról, utána séta a mangalica és kecske telepre, ott előadás az ártéri állattartásról, kecskesajt és kecsketej kóstolás.

3.nap
Hagyományok napja a Karádi-gyepen, lovaglás, íjászkodás, hagyományos életmód megismerése.

4.nap
Reggeli után 9-12ig előadás az ártér élőhelyeiről, jellemző növény és állatvilágról. „Tisza animáció” bemutatása beszélgetés a fok és ártéri gazdálkodásról.
15-18ig „Anyita kerülő” gyalogos túra. A túra során végigjárjuk az ártéri gyümölcsöst, Dúdort, megkerüljük az Anyita tavat megnézzük a kubiktó-rendszert. (nagykörűi tájgazdálkodási program mintaterületei).

5.nap
Reggeli után 9.30-12ig kézműves foglalkozás Sziráki Évával, gyékényből és kukorica csuhéból készítenek emléktárgyakat, figurákat.
Ebéd után 15 órától sötétig nyári menedék-gallysátor építése közösen, bográcsozás-tábortűz, az agyag tárgyak kiégetése, Tisza-menti dalok tanulása, közös éneklés.

6.nap
Reggeli után, előadás az ártér jellemző növénytársulásairól, gyógynövényekről, gyógynövény gyűjtés (csalán, cickafark, kamilla, citromfű, menta) főzet készítés kóstolás.
Ebéd után (a visszautazástól függően…) a hét élményeinek feldolgozása, közös játék, strandolás a Tiszában.

Programjaink sok játékos és interaktív elemet tartalmaznak…

Érdeklődni lehet:
Rimóczi Árpád, 30/572-6144, titkar@elotisza.hu

Ingyenes honlapkészítő
Profi, üzleti honlapkészítő
Hirdetés   10
Végre értem amit angolul mondanak nekem, és megértik amit mondok.

KÖSZÖNÖM NOÉMI!